www.ugczyze.pl  OFICJALNA STRONA INTERNETOWA                                                                         | Kontakty | Ogłoszenia i komunikaty |
 

O gminie...

Start
Historia
Sołectwa

Rada Gminy
Przyroda
Gospodarka

CEIDG

Podmioty gospodarcze

INSTYTUCJE
Podatki i opłaty
Świetlice

Atrakcje turystyczne
Agroturystyka
Wielokulturowość

Zespoły Śpiewacze

Sport
Parafie
Służba zdrowia
Harcerze

Ochotnicza Straż Pożarna
Mapa gminy
Galeria zdjęć
Film promocyjny
Ciekawe strony
Pogoda w Czyżach

Ogłoszenia mieszkańców

Petycja

Rewiry łowieckie

Projekty UE

Jednostki gminy

Urząd Gminy
Szkoła PODSTAWOWA

Ośrodek Kultury
Biblioteka

GOPS

e-Administracja

BIP

Uchwały Rady Gminy Czyże
Protokoły z sesji
Zamówienia publiczne
Skrzynka Podawcza-ePUAP
Skrzynka Podawcza - CU
Dziennik Urzędowy
Dziennik Ustaw
Monitor Polski

Poradniki


 

 

 

 

 

DEKLARACJA O WYSOKOŚCI OPŁATY ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI KOMUNALNYMI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

Biblioteka

BIBLIOTEKA PUBLICZNA W CZYŻACH

Bibliotekarz-asystent

Joanna Białowieżec

tel. (85)6813531

e-mail: biblioteka.czyze@wp.pl

Wykaz książek zakupionych do Biblioteki Publicznej w Czyżach w 2016 r.

Wykaz książek zakupionych do Biblioteki Publicznej w Czyżach w 2015 r.

Wykaz książek zakupionych do Biblioteki Publicznej w Czyżach w 2014 r.

Wykaz książek zakupionych do Biblioteki Publicznej w Czyżach w 2013 r.

Wykaz książek zakupionych do Biblioteki Publicznej w Czyżach w 2012 r.

Wykaz książek zakupionych do Biblioteki Publicznej w Czyżach w 2011 r.


Godziny otwarcia

Wtorek           12 00 - 20 00

Środa               8 00 - 16 00

Czwartek        12 00 - 20 00

Piątek             12 00 - 20 00

 

PUNKT BIBLIOTECZNY W KLEJNIKACH

Poniedziałek    7 15 - 15 10

 

KAWIARENKA INTERNETOWA W CZYŻACH CZYNNA W GODZINACH OTWARCIA BIBLIOTEKI


W dniu 2 czerwca 2017 r. autor książki „Lady, Leniewo, Podrzeczany na bielskim hostinciu” Jerzy Plewa wspólnie z uczniami Zespołu Szkół w Czyżach odbyli podróż śladami w/w książki. Ich podróż zaczęła się w Kuraszewie przy cerkwi i dalej przez Lady do Leniewa, ze względu na ograniczony czas nie odwiedzono Podrzeczan. Pan Plewa opowiadał o zamierzchłych czasach przenosząc młodego słuchacza do czasów wojny i walk toczonych dawniej na tym terenie. Opowiadał jak żyło się tutaj kilkadziesiąt i kilkaset lat temu, jakich przedmiotów używano w codziennym życiu, opowiadał o dworze w Ladach i innych zabudowaniach znajdujących się dawnej na tych terenach. Pan Plewa tak pięknie opowiadał, że można by go słuchać bez końca, młodzież była bardzo zaciekawiona i zadawała dużo pytań autorowi, na które autor udzielał ciekawych i wyczerpujących odpowiedzi.

 

 

Fotoreportaż


W dniu 10 maja 2017 r. ramach XIV edycji programu Tydzień Bibliotek w Bibliotece Publicznej w Czyżach odbyły się warsztaty literacko - plastyczne ,,Nie taka czarownica straszna jak ją malują”. Gościem spotkania była ilustratorka, autorka i wydawca książek dla dzieci – Jolanta Marcolla.

W warsztatach udział wzięli uczniowie kl. I-III z Zespołu Szkół w Czyżach. Podczas spotkania autorka prezentowała swoją książkę ,,Wiedźmy i czarownice czyli oswajanie czarownicy”. Największą ciekawość wzbudziła w dzieciach kukła wiedźmy. Następnie uczniowie wymyślali dla niej imię głosowali, które z nich wybrać. Drugą część spotkania stanowiły warsztaty plastyczne. Koniec spotkania to czas na pamiątkowe fotografie z czarownicą - kukłą.

 

 

Fotoreportaż


W ostatnim dniu ferii zimowych dla dzieci zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Czyżach oraz Biblioteka Publiczna w Czyżach odbyły się zajęcia plastyczne, które poprowadziła Pani Mariola Podsiadlik. Na zakończenie ferii odbyły się zajęcia z tańcem zumba.

 

 

Fotoreportaż


Czwarty dzień ferii zimowych dzieci spędziły z psem Joko rasy Samojed i jego właścicielką Panią Urszulą Borowską, która przeprowadziła zajęcia z zakresu profilaktyki pogryzień przez psa. A na zakończenie coś dla ciała czyli zumba.

 

 

Fotoreportaż


W kolejnym dniu ferii zimowych dla dzieci odbyły się zajęcia plastyczne, które poprowadziła Pani Mariola Podsiadlik. Następnie odbyły się zajęcia z tańcem zumba. Organizatorem czasu wolnego dla dzieci jest Gminny Ośrodek Kultury w Czyżach oraz Biblioteka Publiczna w Czyżach.

 

 

Fotoreportaż


Drugi dzień ferii zimowych zorganizowanych przez Bibliotekę Publiczną w Czyżach upłyną dzieciom na spotkaniu z leśnikiem z Nadleśnictwa Hajnówka Panem Markiem Mackiewicz w ramach akcji „Ferie z Leśnikiem w Puszczy Białowieskiej”. Dzieci w trakcie spotkania zwiedziły 3 stałe ekspozycje fotograficzne, o których opowiadał Pan Marek. Następnie czekał nas krótki spacer po puszczy i na zakończenie ognisko z kiełbaskami.

 

 

Fotoreportaż


30 stycznia 2017 r. w świetlicy wiejskiej w Czyżach odbyły się zajęcia dla dzieci przebywających w Gminie Czyże na feriach zimowych. Na początek zajęcia plastyczne poprowadziła Pani Mariola Podsiadlik a po rozruszaniu palców przyszedł czas na rozruszanie nóg przy zumbie. Organizatorem czasu wolnego dla dzieci jest Gminny Ośrodek Kultury w Czyżach oraz Biblioteka Publiczna w Czyżach.

 

 

Fotoreportaż


BIBLIOTEKA PUBLICZNA W CZYŻACH 2016

BIBLIOTEKA PUBLICZNA W CZYŻACH 2015

BIBLIOTEKA PUBLICZNA W CZYŻACH 2014

BIBLIOTEKA PUBLICZNA W CZYŻACH 2013

BIBLIOTEKA PUBLICZNA W CZYŻACH 2012

 

 

© Copyright by Urząd Gminy Czyże